גניבה מהסופרמרקט

פעמים רבות קורה שאנשים נורמטיביים נכנסים לסופרמרקט ויוצאים עם מוצרים מבלי לשלם עליהם או על חלקם. בעוד שישנם כאלו שפשוט שוכחים לשלם על חלק מהמוצרים, ישנם גם כאלו שבאופן שיטתי ולאורך תקופה אינם משלמים על חלק מהמוצרים שלקחו. 

ראשית, נציין שמדובר בתופעה די מדאיגה ומצערת שמחמירה בשנים האחרונות, וזאת בפרט נוכח יוקר המחייה במדינת ישראל. שנית, יש להדגיש כי עדיין מדובר בעבירה פלילית חמורה שהעונש בגינה על פי החוק יכול להגיע לעד 3 שנות מאסר בפועל. 

ככל שנתפסתם בסופרמרקט עם מוצרים שלא שילמתם עליהם בשוגג/בהיסח הדעת, מומלץ ליצור קשר באופן מיידי עם עורך דין פלילי מנוסה, שיפנה אל קב"ט או מנהל הסופרמרקט, ויעשה את כל המאמצים לסגור לכם את הפרשה. 

משרד עורך דין פלילי | עורכי דין פלילי אופיר מזר ואיתן כבריאן מלווה ומייצג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה, בכל סוגי העבירות הפליליות ובכל שלבי ההליך הפלילי. התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא התחייבות!

עורך דין פלילי
עורך דין אופיר מזר

גניבה בסופר

עבירת גניבה בסופר הינה עבירת גניבה לכל דבר ועניין. להלן מצורף עיקר סעיף העבירה כפי שמופיע ב- חוק העונשין, תשל"ז-1977

383. (א) אדם גונב דבר אם הוא –

(1) נוטל ונושא דבר הניתן להיגנב, בלי הסכמת הבעל, במרמה ובלי תביעת זכות בתום לב, כשהוא מתכוון בשעת הנטילה לשלול את הדבר מבעלו שלילת קבע;

(2) בהיותו מחזיק כדין דבר הניתן להיגנב, בפיקדון או בבעלות חלקית, הוא שולח יד בו במרמה לשימושו שלו או של אחר שאינו בעל הדבר.

384. הגונב, דינו – מאסר שלוש שנים, והוא אם לא נקבע לגניבה עונש אחר מחמת נסיבותיה או מחמת טיבו של הדבר שנגנב.

  • לעיתים, ניתן לסגור תיק של גניבה בסופר | גניבה מסופרמרקט בהסדר מותנה, וזאת במידה והחשוד עומד בתנאים הנדרשים. להרחבה בנושא ראו ערך : "הסדר מותנה". 

במקרים בהם תיק של גניבה בסופר לא נסגר בהסדר מותנה, או אז ועל פי רוב, יוגש כתב אישום נגד מי שביצע את עבירת הגניבה, והתיק יתנהל בבית המשפט. בבואו של בית המשפט לגזור את עונשו של מי שביצע עבירה של גניבה בסופר, ישקול בית המשפט בין היתר את נסיבות ביצוע העבירה, היקף הגניבה, הנזק שנגרם כתוצאה מביצוע העבירה, נסיבותיו האישיות של הנאשם, עברו הפלילי של הנאשם, ועוד. 

גניבה בסופר פארם

גניבה בסופר פארם הינה תופעה חמורה הנפוצה במחוזותינו. בעוד שהעונש בחוק על עבירת גניבה בסופר פארם הינו זהה לעונש על עבירה של גניבה בסופרמרקט – עונש של עד 3 שנות מאסר, יש לשים לב שיש הבדל במידת חומרת העבירות, שכן בדרך כלל שווי גניבה בסופר פארם יהיה גבוה יותר משווי גניבה בסופרמרקט. בנוסף, הטענה של "לקחתי בלי לשלם כי לא היה לי כסף לאכול", לא יכולה לעמוד ברגע שמדובר בגניבה מהסופר פארם, הכוללת: בשמים, מוצרי טיפוח וכו' – מוצרים יקרי ערך הנחשבים באופן יחסי למותרות.

הסתבכתם ב- עבירת גניבה מסופרמרקט | עבירת גניבה מסופר פארם, וכו'? צריכים ייעוץ לפני חקירה? מחפשים עורך דין פלילי דחוף? משרד עורך דין פלילי | עורכי דין פלילי אופיר מזר ואיתן כבריאן מלווה ומייצג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה, בכל סוגי העבירות הפליליות ובכל שלבי ההליך הפלילי – זמינות 24 שעות ביממה בכל רחבי הארץ!