עורך דין פלילי עבירות החזקה

עורך דין פלילי עבירות החזקה – חוק העונשין מונה מספר עבירות הקשורות להחזקה של חפצים אסורים, בניהם: החזקת נשק, החזקת סכין, החזקת אגרופן, ועוד. 

המחוקק נוטה להחמיר עם מי שהורשע בעבירה של החזקת חפץ שלא כדין. בבואו של בית המשפט לגזור את עונשו של מי שהורשע בעבירת החזקה אסורה, ישקול בית המשפט בין היתר את עברו הפלילי של הנאשם, את נסיבות ביצוע העבירה, את הנזק שנגרם בעקבות ביצוע העבירה, ועוד. 

ככל שנחקרתם באזהרה או ככל שהוגש נגדכם כתב אישום בגין החזקה אסורה, מומלץ ליצור קשר בדחיפות עם עורך דין פלילי, שיעזור לכם לשמור על זכויותיכם, שיתמקד בנקודות החשובות שעוזרות לכם,  ושלעיתים אף יביא לביטול כתב האישום. 

משרד עורך דין פלילי | עורכי דין פלילי אופיר מזר ואיתן כבריאן מלווה ומייצג חשודים ונאשמים בכל סוגי עבירות ההחזקה. התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא התחייבות!

עורך דין פלילי
עורך דין אופיר מזר

החזקת אגרופן או סכין שלא כדין

186. (א) המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו – מאסר חמש שנים.

(ב) לעניין סעיף זה, חזקה היא כי החזקת אולר הנה למטרה כשרה. החזקה לפי סעיף קטן זה לא תחול על החזקת אולר במוסדות חינוך או במקומות אחרים, הכל כמפורט בתוספת השניה, או בסמוך אליהם.

החזקת נשק בלא רשות על פי דין להחזקתו

144. (א) הרוכש או המחזיק נשק בלא רשות על פי דין להחזקתו, דינו – מאסר שבע שנים. אולם אם היה הנשק חלק, אבזר או תחמושת כאמור בסעיף קטן (ג)(1) או (2), דינו – מאסר שלוש שנים.

זומנתם לחקירה? מחפשים עורך דין פלילי מומלץ? צריכים עורך דין פלילי דחוף? משרד עורך דין פלילי | עורכי דין פלילי אופיר מזר ואיתן כבריאן מלווה ומייצג חשודים ונאשמים בכל סוגי העבירות הפליליות ובכל שלבי ההליך הפלילי – זמינות 24/7 בכל רחבי הארץ!