עורך דין מיסים

עבירות מס נחשבות לעבירות פליליות חמורות ביותר, וזאת בשל הנזק העצום שנגרם למדינה ולאינטרס הציבורי, כתוצאה מביצוע עבירות אלו. בהתאם לאמור, בתי המשפט נוטים להחמיר עם מי שהורשע בביצוע עבירות מס, כמו גם נוטים לגזור עונשים כבדים על מעלימי מס – עונשים הכוללים קנסות כבדים, עבודות שירות, מאסרים בפועל, ועוד

עבירות מס הינן מורכבות. בעוד שישנם מקרים קלים יחסית שבהם עורך דין מיסים מנוסה יוכל להגיע להסדר עם רשויות המס, ישנם מקרים חמורים שבהם לא תהיה אופציה להסדר, ורשויות המס יגישו כתב אישום פלילי לבית המשפט.

ככל שהנכם חשודים או נאשמים בעבירות מס, מומלץ ליצור קשר בהקדם, עם עורך דין מיסים | עורך דין פלילי מיסים | עורך דין צווארון לבן. התערבות מוקדמת של עורך דין פלילי לענייני מיסים, עשויה להפוך את הקערה על פיה, ולהוביל במקרים המתאימים, לסגירת תיק החקירה ו/או ביטול כתב האישום.

משרד עורך דין מיסים | עורך דין פלילי | עורכי דין פלילי אופיר מזר ואיתן כבריאן מלווה ומייצג חשודים ונאשמים בכל תחומי המשפט הפלילי – זמינות של 24/7 בכל רחבי הארץ.

עורך דין פלילי
עורך דין אופיר מזר

עורך דין עבירות מס

כאמור לעיל', עבירות מס הינן עבירות פליליות חמורות, וכך גם הענישה. ישנם סוגים שונים של עבירות מס, למשל: עבירות מס הכנסה, עבירות מע"מ, עבירות מס לפי פקודת המכס, ועוד. ככלל, עבירות המס מחולקות לשני סוגים: עבירות טכניות ועבירות מהותיות. עבירות טכניות הינן עבירות הקשורות לעניינים טכניים, למשל: אי הגשת דו"ח שנתי במועד, אי הגשת הצהרת הון במועד, אי ניכוי מס הכנסה במקור, וכו'. עבירות מהותיות הינן עבירות הקשורות למצבים שבהם הנישום פועל באופן מכוון על מנת להטעות את רשויות המס, למשל: העלמת מס, הוצאת חשבוניות פיקטיביות, הגשת דו"חות כוזבים וכו'.

ככל שהסתבכתם בעבירות מס, בין אם מדובר בעבירות טכניות ובין אם מדובר בעבירות מהותיות, יש ליצור קשר ללא דיחוי עם עורך דין פלילי מיסים | עורך דין מע"מ | עורך דין מס הכנסה, על מנת שזה יבנה אסטרטגיית הגנה כבר בשלבים הראשוניים. בין תחומי השירות של עורך דין פלילי מיסים ניתן למצוא: 

 • יעוץ משפטי לפני חקירה במשרדי רשות המסים או במשרדי יחידות המשטרה הכלכליות.
 • ייצוג משפטי בהליכי מעצר לצרכי חקירה או בהליכי מעצר עד תום ההליכים.
 • ייצוג משפטי מול היחידה החוקרת במס הכנסה.
 • ייצוג משפטי ב- שימוע לפני הגשת כתב אישום.
 • ייצוג משפטי בבית המשפט, ועוד.

עורך דין פלילי מיסים

ייצוג לקוחות אל מול רשויות המס הינו מורכב ומאתגר. ישנה חשיבות רבה לליווי משפטי מקצועי מעורך דין מיסים פלילי המכיר לעומק הן את חוקי המס והן את הדין הפלילי. לעיתים קרובות, וגם כשנעברו עבירות מס, התנהלות נכונה של החשוד בחקירה עשויה להוביל לסגירת התיק, עם או בלי הסדר כופר מול רשויות המס. ככלל, עורך דין מיסים פלילי מנוסה יודע איך צריך להתנהל מול רשויות המס ובכך יחסוך לכם עוגמת נפש רבה. חקירת מס הכנסה | מע"מ | מכס וכו' אינה דבר סימפטי, ולכן, ככל שזומנתם ל- חקירת מס הכנסה בחשד לביצוע עבירות מס, מומלץ ביותר לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מיסים, שזהו תחום התמחותו.

משרד עורך דין פלילי מיסים | עורכי דין פלילי אופיר מזר ואיתן כבריאן, מלווה ומייצג לקוחות חשודים ונאשמים בתחום המיסים. ככל שהדבר נוגע אליכם, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדינו ולתאם פגישת ייעוץ שבה תוכלו ללמוד על מצבכם המשפטי, כמו גם תוכלו לקבל הצעת מחיר עבור הטיפול בתיק.

העלמת מיסים

העלמת מס היא עבירה פלילית בה אדם או ארגון נמנעים מתשלום מס על ידי הסתרת הכנסות או דיווח שגוי על הכנסות והוצאות לרשויות המס. זוהי אחת העבירות החמורות בתחום עבירות המס, ויש לה השלכות משפטיות וכלכליות כבדות. הנה כמה מהשיטות הנפוצות להעלמת מס:

 1. אי דיווח על הכנסות: הסתרת הכנסות מרשויות המס על ידי אי דיווח על חלק מההכנסות או על כולן. זה יכול לכלול הכנסות מעסקאות במזומן שאינן מדווחות או הכנסות מעסקאות בינלאומיות שאינן מדווחות.

 2. דיווח כוזב על הוצאות: ניפוח הוצאות או דיווח על הוצאות פיקטיביות במטרה להקטין את הרווח החייב במס.

 3. שימוש בחברות קש: יצירת חברות פיקטיביות או שימוש בחברות זרות כדי להסוות הכנסות או להקטין את חבות המס.

 4. זיוף מסמכים: יצירת חשבוניות פיקטיביות, מסמכי חשבונות מזויפים או שינוי מסמכים קיימים כדי להקטין את החבות במס.

 5. העברות כספים בינלאומיות: העברת כספים לחשבונות בנק במדינות עם מדיניות מס מקלה או העברת נכסים לחברות בחו"ל כדי להתחמק מתשלום מס.

ההשלכות המשפטיות של העלמת מיסים יכולות להיות חמורות מאוד וכוללות:

 • קנסות כספיים: קנסות גבוהים מאוד שיכולים להגיע עד כמה פעמים סכום המס שהועלם.

 • מאסר: תקופות מאסר בפועל, שיכולות להיות ממושכות, במיוחד במקרים חמורים של העלמת מס.

 • החזרי מס: דרישה לתשלום כל סכום המס שהועלם בתוספת ריבית וקנסות.

 • פגיעה במוניטין: נזק למוניטין האישי או העסקי, מה שעלול להשפיע על יכולת העסק לפעול בעתיד.

רשויות המס נוקטות במספר צעדים על מנת למנוע העלמות מס, בניהם:

 1. ביקורות מס: ביצוע ביקורות וחקירות על ידי פקחי מס כדי לאתר עבירות מס.

 2. שיתופי פעולה בינלאומיים: שיתוף מידע עם רשויות מס במדינות אחרות כדי לזהות העלמת מס חוצה גבולות.

 3. הטלת סנקציות: הטלת סנקציות כלכליות ופליליות על עברייני מס כדי להרתיע אחרים.

 4. חינוך והסברה: הגברת המודעות וההסברה על חשיבות תשלום המסים וההשלכות המשפטיות של העלמת מס.

במקרים של חשד להעלמת מס, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי כדי להבין את האפשרויות העומדות לרשות החשוד ואת הדרכים להתמודדות עם המצב המשפטי.

משרד עורך דין מיסים | עורך דין פלילי | עורכי דין פלילי אופיר מזר ואיתן כבריאן מתמחה בליווי וייצוג של חשודים ונאשמים בכל סוגי עבירות המס. בין תחומי השירות של המשרד, תוכלו למצוא בין היתר: ייעוץ לפני חקירה פלילית, ייעוץ משפטי פלילי, שחרור ממעצר, שימוע לפני הגשת כתב אישום, הגשת ערעור פלילי, ייצוג בהליכים פליליים, הגשת בקשת חנינה לנשיא, מחיקת רישום פלילי, עורך דין פלילי חירום, ועוד. המשרד זמין ללקוחותיו 24 שעות ביממה, בכל רחבי הארץ!